Projekt: Capital Gate – Penthouse

Klient: ADNEC – reprezentant syna prezydenta Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Lokalizacja: Abu Dhabi, UAE

Realizacja: 2011

Jest to jeden z najsłynniejszych budynków na Bliskim Wschodzie. Architektura budynku wzorowana była na krzywej wieży w Pizie.

Dzięki możliwości współpracy z Platinum Vision Dubai udało nam się wdrożyć system w apartamencie penthouse na ostatnim piętrze należącym do Prezydenta Emiratów Arabskich.

Funkcjonalność:

System został zaprojektowany pod potrzeby klienta bazując na komponentach Crestron oraz iLight w skład którego wchodziły:

– pełna dystrybucja sygnału audiowizualnego HD dla 10-ciu niezależnych stref oraz dwóch kin domowych wraz z kontrolą poprzez piloty dotykowe MTX-3, iPady i ośmio calowe panele ścienne

– kontrola oświetlenia do pięciu różnorodnych scen oświetleniowych w zależności od potrzeb użytkownika

– kontrola temperatury i wilgotności

– kontrola systemu ochrony i dostępu

– kontrola systemu monitoringu

– kontrola klimatyzacji

– kontrola zasłon i rolet

– kontrola wszystkich źródeł audiowizualnych takich jak: dekodery satelitarne, iPod iDock, iSerwer, Blu Ray i Radio

Wszystkie te systemy zostały zespolone w jeden inteligentny system kontroli zintegrowany w ośmiocalowych panelach dotykowych umieszczonych na ścianach w każdym z pomieszczeń oraz na tabletach i smartfonach wyposażone w przejrzysty interfejs graficzny umożliwiający dostanie się do każdej z wyżej wymienionych poprzez jedno kliknięcie. System został wyposażony w ustalanie zadań przez użytkownika które raz ustalone wykonywały się same. Przykładowo ustawienie temperatury, poziomu zasłon poziomu oświetlenia o ustalonych porach dnia i dniach tygodnia.

Dodatkowo z uwagi na bezpieczeństwo system został wyposażony w monitorowanie aktywności systemu w trakcie jego użytkowania. Dzięki czemu właściciel może odtworzyć ostatnie 2 tygodnie swojej aktywności, co daje wrażenie jak by ktoś był w apartamencie.

System dystrybucji audiowizualnej składał się z dwóch kin domowych (Sypialnia i Salon)i dziesięciu niezależnych pomieszczeń stereofonicznych(Jadalnia, Siłownia, Łazienka, Pracownia, Biuro, etc). Dzięki temu systemowi można było odtwarzać niezależnie beż interferencji z innymi strefami źródła audio wizualne (serwery muzyczne, filmowe, radia, stacje dokujące do iPhona i iPoda)