Projekt: Dom jednorodzinny

System Multimedialny

Klient: Inwestor prywatny

Lokalizacja: Rzeszów, Polska

Realizacja: 2015

Zgodnie z wymaganiami klienta udało nam się wdrożyć wielostrefowy system multiroom audio wraz z systemem kin domowych stereo w domu jednorodzinnym w Rzeszowie.

Funkcjonalność:

System został zaprojektowany pod potrzeby klienta bazując na komponentach Bose oraz Crestron w skład, którego wchodziły:

– pełna dystrybucja sygnału audio dla 13-stu niezależnych stref z kontrolą poprzez piloty dotykowe Bose lub poprzez smartfon, w skład systemu wchodzą także dwie zewnętrzne strefy audio na tarasie i przy basenie

–dystrybucja sygnału audio-video HD dla czterech niezależnych stref – kin domowych.

– kontrola źródeł audiowizualnych takich jak: urządzenia dystrybucji IPTV, odtwarzacz multimedialny zintegrowany z serwerem multimedialnym, Radio

Urządzenia zostały zintegrowane w jeden system rozrywki multimedialnej, z którego może korzystać każdy z domowników niezależnie jak również sparować dowolne strefy, aby odtwarzać w nich ten sam utwór. System może być sterowany z aplikacji na telefonie bądź tablecie jak i za pomocą pilotów ściennych dostarczonych przez producenta.

W jednej ze stref kina domowego (salon) sterowanie odbywa się z pomocą procesora Crestron RMC3– kontrola windy telewizora, wzmacniacza stereo, dekodera TV, odtwarzacza multimedialnego. Rozwiązanie to pozwoliło na wyeliminowanie pilotów i sterowanie całym zespołem audio-video z poziomu przejrzystej i prostej aplikacji na iPadzie.