Projekt: Montpelier Hall

Klient: Finchatton (Fusion Automation)

Lokalizacja: London, Knightsbridge, UK

Realizacja: 2010

Funkcjonalność:

System Crestrona przystosowany do pełnej kontroli projektu komunalnego:

– domofon audio-video, przesyłający dźwięk i obraz do ściennych paneli dotykowych Crestron obsługujący cztery niezależne wejścia

– kontrola windy pasażerskiej i samochodowej

– system komunikacji poprzez panele dotykowe pomiędzy portiernią – wejściami głównymi, portiernią – apartamentami

– możliwość wysyłania informacji tekstowych poprzez panele dotykowe pomiędzy portiernią a apartamentami

– wewnątrz apartamentowy system komunikacji głosowej poprzez trzy ścienne panele dotykowe

– globalny i lokalny system kontroli oświetlenia iLight wraz z opcją kontroli poprzez panele dotykowe Crestrona

Każdy z apartamentów ma możliwość komunikacji z jednym z trzech wejść (wejście główne, wjazd garażowego i wejście wewnątrz garażowe)

W przypadku gdy ktoś dzwoni do apartamentu nr. 3 od strony wjazdu garażowego system inicjuje rozmowę audio video która odbywa się przez panel dotykowy zamontowany w ścianie. W momencie gdy udostępniamy dostęp do budynku sprowadzana jest winda do której wjeżdża samochód by mógł zaparkować na podziemnym parkingu a następnie wysyłana jest winda pasażerska, która przenosi naszego gościa na piętro Apartamentu nr 3. 

Dodatkowo każdy apartament może kontaktować się bezpośrednio z portiernią, można z niej dzwonić do apartamentów i wysyłać wiadomości tekstowe, wszystko to odbywa się przy pomocy komunikacji paneli dotykowych umieszczonych w portierni i w każdym z apartamentów. Portiernia posiada przyciski sterujące windami oraz wejściami, sterowanie oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym budynku i monitoringiem CCTV.

Wszystko to zespolone jest z systemem ochrony i systemem przeciwpożarowym. W przypadku alarmu wszystkie światła w budynku się załączają a wszelkie załączone urządzenia zespolone z systemie mają odcinane zasilanie.

Każdy apartament posiada swój własny system kontroli oświetlenia, zasłon klimatyzacji oraz dystrybucji audio wizualnej.